Fiction or truth, alebo Anjel Boží strážca môj

Autor: Tomáš Kemenský | 2.12.2006 o 22:30 | Karma článku: 2,34 | Prečítané:  850x

Anjeli, Boží služobníci. Bytosti, ktoré sú tu pre nás..

Je letná noc. Nie však ako tie ostatné, osvetlené jemnou žiarou Mliečnej cesty a ozvučné vzdialeným fidlikaním cvrčkov. Táto je celkom iná! Oblohu zakrývajú ťažké mraky, ktorých prítomnosť naznačuje len číra tma a z diaľky počuť namiesto cvrčkov tlmenú hudbu diskoték.

Lenka sa vracia domov zo spoločenstva. Ponáhľa sa, priam uteká. Vyzerá ako popoluška, keď sa ponáhľala z bálu; jemné črty tváre sú zladené s ladnými líniami jej postavy. Kráča rýchlym, no neistým krokom. Doma sľúbila, že sa vráti do jedenástej a už dávno bilo štvrť na dvanásť.

Keď prechádza okolo parku, rozhodne sa skrátiť si cestu. V tme pod stromami je akosi rušno. Zľakla sa, pretože každý v meste vie o parku svoje. Začína váhať, no keď sa jej v mysli vynoril otec v župane čakajúci na stoličke pri vchodových dverách, je rozhodnuté. Šepká krátku modlitbu: „Anjel strážca, poďme!“ a vykročila do tmy. Keď prechádzala okolo miesta, kde bolo počuť vravu, radšej poriadne zrýchlila, vybehla z parku o pár minút už počúvala otcovo karhanie...

Po niekoľkých dňoch sa dozvedela, čo sa stalo v parku niekoľko minút potom, čo tadiaľ prešla.

Skupina mladých mužov olúpila a znásilnila mladú ženu. Násilníkov chytili. Keď ich vypočúvali spomenuli dievča, ktoré spĺňalo popis našej Lenky. Na otázku, prečo neprepadli aj ju odpovedali: „S ňou išli dvaja veľkí chlapi.“ Bezpečnostné kamery medzi jedenástou a polnocou zachytili len dvoch ľudí: najprv Lenku a potom prepadnuté dievča.

Ako hovorieva Jonathan Frakes: „Fiction or truth?“. (Podvrh alebo pravda) Posúdenie nechám na Teba.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Niektorí vojaci si na protest strhávajú výložky. Rúca sa Lukašenkov režim?

Najviac dobitých demonštrantov radšej neprepúšťajú.

Píše Martin Kugla

Nechcel majdan, tak dostane plošču

Zdá sa, že Lukašenko končí.


Už ste čítali?